Turnusaink hétnaposak. Mindegyik vasárnap kezdődik, és szombaton végződik. Akik több turnusra jelentkeznek, azoknak nem kell hazautazniuk. A „váltónapokra” is szervezünk eseményeket.

Lencsék
Hárman
Drukkerek
Büfékártyás

Az alábbiakban az elmúlt nyár teljes programját közreadjuk. Délelőttönként jellemzően a témák szerint szerveződő, délutánonként választható, illetve a csapatoknak szóló programokat kínálunk, este pedig egy, az egész tábornak szóló nagy megmozduláson vesz részt mindenki.

Hétfőtől péntekig | Általános napirend

07:30–08:00 Ébresztő
07:30–08:15 Reggeli
08:30–10:00 Témafoglalkozás
10:00–10:30 Szünet
10:30–12:00 Témafoglalkozás
12:00–12:15 Szünet
12:15–13:15 Témafoglalkozás
13:20–14:00 Ebéd
15:00–18:00 Választható programok
18:00–19:00 Vacsora
20:00–22:00 Esti program
22:00–22.30 Takarodó

Témafoglalkozások | Órabeosztás

08:30–10:00 Témafoglalkozás
10:00–10:30 Szünet
10:30–12:00 Témafoglalkozás
12:00–12:15 Szünet
12:15–13:15 Témafoglalkozás

Témafoglalkozások | Élő irodalom és kreatív írás

08:30–10:00 Első foglalkozás
10:30–12:00 Második foglalkozás | Workshop
12:00–13:00 Szünet, közben ebéd
13:00–15:00 vagy 13:00–14:30 Harmadik foglalkozás; irodalmi vendég

Mindig más a program. Semmi nem ismétlődik. Kivéve, ha a gyerekek akarják.

A sportpályák, a trambulinok, a pingpongtermek, a konditerem, valamint a Hangár előtti főtérre kihelyezett játékok és sporteszközök állandóan rendelkezésre állnak, ahogy a bowling és a kis uszoda is a Tudósházban. A táboros számítógépeket és az infótermet délutánonként fél 4-től lepi el a gyereksereg.

Elvileg strandra, várost nézni, kirándulni, múzeumba vagy moziba is bármikor mehetnek a táborozók – persze nem egyedül: táboroztatókat kell maguk mellé szervezniük.

Nem minden szerepel a leírásban. A bármikor és rendszeresen használható eszközök és létesítmények köré szerveződő programokat nem soroltuk fel. Az egyes szekciók témaeseményei, amelyeken a csoportok vettek részt, nem pedig a teljes tábor, szintén nem jelennek meg itt a felesleges ismétlődések miatt.

Válassz és kattints!

Kosaras
O-lábas
Présel
Bámulós
Első turnus | Első nap

Első turnus | Első nap
09:00-tól Az egyénileg utazók érkeznek
09:30 Hol vagyok? | Idegenvezetés hangoskodással
10:00-tól Angoltesztek, beszélgetések angolul
10:15 Hol vagyok? | Idegenvezetés hangoskodással
11:00 Szendvicsek egészen tábornyitóig – és még utána is
11:15 Hol vagyok? | Idegenvezetés hangoskodással
15:00 Tábornyitó
15:20 Témamegbeszélések
18:00 Vacsora – az első közös étkezés
20:00 „Az ismerősöm ismerősének az ismerőse” Show
21:45 Angoltesztek és eredmények
22:00 Szunyabunya vagy „Kérdezz, felelek!”

Első turnus | Második nap

Első turnus | Második nap
11:45–15:00 A kézműves sarok | Agyag és gipsz
15:30 Puzsér Róbert provokatív világa | Találkozz, kérdezz, tudj!
18:00 Az Autisták Országos Szövetségének beharangozója
20:00 Ki vagyok én? Hol vagy te? | Show a focipályán
21:50 Tűzzsonglőrök
22:00 Érzékenyítő beszélgetés az autizmusról | Autisták Országos Szövetsége | 12+

Első turnus | Harmadik nap

Első turnus | Harmadik nap
10:00 CECAB Alfineite – capoeirabemutató és -foglalkozás
11:45–15:00 A kézműves sarok | Rongyok és szövetek
13:00–15:00 Rudolf Panka és a Booktion!
09:00–18:00 Reciklista | Turkálóból menő ruhatárat!
11:00 Állati jó bemutató | Ragadozómadarak a világ minden tájáról
12:00–15:00 Csók István óriáskígyói
12:15 Állati jó bemutató | Ragadozómadarak a világ minden tájáról
13:30 Állati jó bemutató | Ragadozómadarak a világ minden tájáról
15:00 CECAB Alfineite – capoeirabemutató és -verseny
20:00 Szaxofon, gitár, ütősök | Koncert
21:00 Mindenki megőrült! | Csapatshow
22:00 Legyél te is informatikus! | Telekom-előadás | 12+

Első turnus | Negyedik nap

Első turnus | Negyedik nap
12:00–18:00 Kezünk Kincsei Kézműves Műhely – gyertyamerítés, tűzzománc, csuhézás, papírmerítés, játszótér
10:30 Marton Géza – napóra készítése a zöldeknek
11:45–15:00 A kézműves sarok | Batikolás
14:30 Marton Géza – napóra készítése bárkinek
14:45 Strandjárat
15:00 Csapass a csapatoddal! | Zászlók, logók, transzparensek
16:00 Ki ugrik magasabbra? | Sportbemutatók
20:00 Soma bűvészshow-ja
20:40 Szolgáltatóház | Jóslás, házasságkötés, gyónás és még 17 választási lehetőség
21:45 Szökjünk el moziba!
22:00 Beszélgetés: Párkapcsolatok, szexualitás | 14+

Első turnus | Ötödik nap

Első turnus | Ötödik nap
11:00 Tóth Katinka etológus + 2 kutya | Ki háziasított kit?
11:00–13:15 Origamizás Király Gabriellával a képzőművészeknek
11:45–15:00 A kézműves sarok | Filc és nemez
13:00–15:00 Jász Attila író
14:30 Tóth Katinka etológus + 2 kutya | Ki háziasított kit? | Minden érdeklődőnek
15:00–16:30 Origamizás Király Gabriellával | Minden érdeklődőnek
15:00 Jelvénykészítés
15:00 Gipszfestés
20:00 Koboldok városa
22:00 Dévai Dóra dúla | Beszélgetés a nőiesség mérföldköveiről | 13+ lányoknak

Első turnus | Hatodik nap

Első turnus | Hatodik nap
10:30–12:00 Erdőgazdálkodás, vadgazdálkodás | Látogatás az arborétumban
11:45–15:00 A kézműves sarok | Gipsz és színek
12:00 A kukták ünnepi díszebédje
13:00–15:00 Balogh Ádám író és a könyvek
15:00–16:00 Csapatversenyek, eredményhirdetés, ajándékosztás
16:00–16:30 Táncbemutató + A médiások filmbemutatói
17:00–18:00 Foci: Táborozók vs. Táboroztatók
19:15 Kiállításmegnyitó | Fotósok
20:00 Táncmulatság és hejehuja

Első turnus | Hetedik nap

Első turnus | Hetedik nap
07:45-től Reggeli előtti és utáni pakolás a tovább maradóknak; ők tovább alhatnak
08:30–16:00 Hazautazás az egyénileg utazóknak
09:45–10:00 PT-s busz: gyülekező, becuccolás, utazás
13:30-tól Strandjárat óránként
16:00 Agility | Mit művel 12 kutya az akadálypályán?
17:00 Játékok a Hangárban
20:00 Bátorságpróba | Filmvetítés
23:30 Miért nincsenek meg az ágyneműk?
00:00-tól Éjjeli őrség az igazán bátraknak

Fotótárlat
Kamerás
Fejfogós
Patakos
Második turnus | Első nap

Második turnus | Első nap
09:00-tól Az egyénileg utazók érkeznek
09:00–18:00 Reciklista | Hulladékból haláli cuccokat!
09:30 Hol vagyok? | Idegenvezetés hangoskodással
10:00-tól Angoltesztek, beszélgetések angolul
10:10–18:00 Pillekő | Szoborépítés PET-ből, csodahabarcsból és festékből
10:15 Hol vagyok? | Idegenvezetés hangoskodással
11:00 Szendvicsek egészen tábornyitóig – és még utána is
11:15 Hol vagyok? | Idegenvezetés hangoskodással
15:00 Tábornyitó
15:20 Témamegbeszélések
18:00 Vacsora – az első közös étkezés
20:00 Belendülünk | 12 csapat, 8 állomás, 4 kincsvadász
21:45 Angoltesztek és eredmények
22:00 Szundi, avagy „Kivel is költözzem össze?”

Második turnus | Második nap

Második turnus | Második nap
10:00–15:00 Állatmenhelyek
11:45–15:00 A kézműves sarok | Zsákok és szövetek
12:00–15:00 Csók István óriáskígyói
13:00–15:00 Acsai Roland író
15:00–17:00 Hajrá, csapatok!
20:00 Szín-csíny: CSAPATOSTULCSAPATÓS! | Mindenki mindenkivel
22:15 Csillagászat | 9+

Második turnus | Harmadik nap

Második turnus | Harmadik nap
10:00 CECAB Alfineite – capoeirabemutató és -foglalkozás
11:00 Állati jó bemutató | Az egértől a borzig | Kikkel lakunk?
11:45–15:00 A kézműves sarok | Agyag és festék
12:15 Állati jó bemutató | Az egértől a borzig | Kikkel lakunk?
13:00–15:00 Mindenki vendégei: Totth Benedek író és Ágoston Alexandra | Vivandra Kiadó
13:30 Állati jó bemutató | Az egértől a borzig | Kikkel lakunk?
15:00 Látogatás a fotómúzeumban
15:00 CECAB Alfineite – capoeirabemutató és -verseny
20:00 Lovagi torna
22:00 Dr. Zacher Gábor előadása a drogokról | 14+

Második turnus | Negyedik nap

Második turnus | Negyedik nap
07:00 Bandi zenés ébresztője
11:00 Tóth Katinka etológus + 2 kutya | Az eb is ember
11:45–15:00 A kézműves sarok | Pólók és rajzok
12:30–15:00 Takács Nándor író
14:30 Tóth Katinka etológus + 2 kutya | Az eb is ember
15:00 Jelvénykészítés
16:00 Gipszfestés – Gipszkorszak
15:30 Röplabda | Focibajnokság | Pingpongversenyek
16:00 Vízi ütközet a kosárlabdapályán
18:15 Az Autisták Országos Szövetségének beharangozója
20:00 Gyilkosság történt! Kutasd fel, kerítsd kézre a tettest!
22:00 Mi az autizmus? | Érzékenyítő előadás és beszélgetések | Autisták Országos Szövetsége | 12+
22:15 Csillagászat bárkinek
22:15 Éjszakai fényképezés
22:15 Éjszakai foci | 13+

Második turnus | Ötödik nap

Második turnus | Ötödik nap
10:30 Magyar Madártani Egyesület MME | Leg-madarak | Grecs Anita
11:45–15:00 A kézműves sarok | Tűvel és cérnával
12:00 Floorball
13:00 Squash
13:00–15:00 Beszélgetések Kabai Lóránt íróval
14:00 Strandjárat
15:00 Poha-Rak – csapatverseny és show
15:30 Magyar Madártani Egyesület MME | Leg-madarak | Grecs Anita
16:00 Kütyüzés, jelvénykészítés, agyagfestés, textilmintázás
20:00 Az Animal Cannibals és a tábor mutánsainak egész estés őrülete
22:00 Legyél te is informatikus! | Telekom-előadás | 12+

Második turnus | Hatodik nap

Második turnus | Hatodik nap
08:15 Piaclátogatás a kuktáknak | Vadasparkos délelőtt a zöldeknek
11:00–13:00 Súlyok és emelés
11:45–15:00 A kézműves sarok | Szövés és fonás
12:00 A kukták ünnepi díszebédje
15:00 Eredményhirdetés: csapatversenyek, ajándékok
15:00 Oklevelek kiosztása
15:30 A táncosok bemutatója
16:30 Foci: Táborozók vs. Táboroztatók
17:15 A filmesek bemutatói
19:15 Kiállításmegnyitó | Fotósok
20:00 Színház: TÖRTFEHÉR | 1. előadás
21:00 Táncmulatság
22:00 Színház: TÖRTFEHÉR | 2. előadás
22:15 Éjjeli focibajnokság | 13+

Második turnus | Hetedik nap

Második turnus | Hetedik nap
07:45-től Reggeli előtti és utáni pakolás a tovább maradóknak; ők tovább alhatnak
08:30–16:00 Hazautazás az egyénileg utazóknak
09:45–10:00 PT-s busz: gyülekező, becuccolás, utazás
15:00 Legyél te is mókus! – Az érdeklődőknek a Hangár előtt
15:00 Beugró | Show a Hangárban
15:00 Szombati batikolás – A sárga ház mögött
16:00 Kütyüzés és társasjátékok a Hangárban
20:00 Számháború
20:40 Alakítsd újra! | Csapatösszevonások
22:00 Vizsgáld meg a Holdat! | 10+

Tömeges
Jelvények
Jelvénygép
Bajuszos
Harmadik turnus | Első nap

Harmadik turnus | Első nap
09:00-tól Az egyénileg utazók érkeznek
09:30 Hol vagyok? | Idegenvezetés hangoskodással
10:00-tól Angoltesztek, beszélgetések angolul
10:00–18:00 Kezünk Kincsei Kézműves Műhely, gyertyamerítés, tűzzománc, csuhézás, papírmerítés, játszótér
10:15 Hol vagyok? | Idegenvezetés hangoskodással
11:00 Szendvicsek egészen tábornyitóig – és még utána is
11:15 Hol vagyok? | Idegenvezetés hangoskodással
15:10 Tábornyitó
15:20 Szekciógyűlések
18:00 Vacsora – az első közös étkezés
20:00 Integrációs tábortalálkozó és hejehuja Show
21:45 Angoltesztek és eredmények
22:00 Az első éjszaka itt, avagy „Nini, miért van még mindig nyitva a büfé?”

Harmadik turnus | Második nap

Harmadik turnus | Második nap
10:30 Napóra készítése Marton Gézával
11:00–13:15 Origamizás Király Gabriellával
11:45–15:00 A kézműves sarok | Bábok és díszletek
12:00–15:00 Csók István óriáskígyói
14:30 Napóra készítése Marton Gézával
15:00 Csapatok: induló, zászló, plakát!
15:00–16:30 Origamizás Király Gabriellával
16:00 Délutáni sportok: foci, röplabda, kosárlabda, tollas, sakk és pingpong
20:00 Olimpikonok találkozója
22:00 Találd meg a Tévé Macit!

Harmadik turnus | Harmadik nap

Harmadik turnus | Harmadik nap
10:00 CECAB Alfineite – capoeirabemutató és -foglalkozás
11:00 Mindent a madarakról | Grecs Anita újra velünk | MME
11:45–15:00 A kézműves sarok | Gipsz és forma
14:30 UCCU Roma | Identitás | Varga Attila és Farkas Renáta foglalkozása
13:00–15:00 Beszélgetés a könyvekről | Rudolf Panka műfordító
14:30 Mindent a madarakról | Grecs Anita újra velünk | MME
15:00 CECAB Alfineite – capoeirabemutató és -verseny
15:00 Mókás délután: Poha-Rak-versenyek, kosárlabda, futball, röplabda
15:30 Társasjáték-cunami | Össznépi Activity a Hangárban
16:30 Gipszfestés
20:00 Csillagok Show-ja | Totális este a tábor főterén
22:00 Legyél te is informatikus! | Telekom-előadás | 12+

Harmadik turnus | Negyedik nap

Harmadik turnus | Negyedik nap
08:00-10:00 A zöldek látogatása az arborétumban | KEFAG-idegenvezetéssel 10:30-tól Kiss Judit Ágnes költő és író workshopja
10:00–18:00 Coca-Cola-ugrálóvárak
11:45–15:00 A kézműves sarok | Álarcok és jelmezek
14:30-tól Beszélgetés Kiss Judit Ágnessal
15:00 Dájmond Show | Tombola, egyszámjáték, kvíz
16:00 Csapatversenyek eredményhirdetése és ajándékosztás
16:30 Activity | Kitűzőgyártás
16:30 Kosárlabda- és röplabdabajnokság
20:00 Hattusa
22:00 Gyűlölet-bűncselekmény | Az Amnesty International éjszakája | 14+

Harmadik turnus | Ötödik nap

Harmadik turnus | Ötödik nap
10:30-tól Színház és irodalom | Hidvégi Nóra beszélgetős foglalkozása
11:45–15:00 A kézműves sarok | Batik és szatyor
14:30 Strand | Gyülekező a két ház között
15:00 Mindenki! | Összejövetel a Hangárban
15:15 Számháború
18:00–22:00 Star Wars | Látogatók egy messzi-messzi galaxisból
18:00 Az Autisták Országos Szövetségének beharangozója
19:00 Macskák és kutyák | Teofillal a sportpályák mögött
20:00 Szolgáltatóház
22:00 Érzékenyítő beszélgetés az autizmusról | Autisták Országos Szövetsége | 12+

Harmadik turnus | Hatodik nap

Harmadik turnus | Hatodik nap
10:15 Mi készül a kondérban?
11:45–15:00 A kézműves sarok | Papír és forma
12:00 A kukták ünnepi díszebédje
15:00–16:00 Garaczi László író workshopja
15:00 Eredményhirdetés: csapatversenyek, ajándékok
15:00 Oklevelek kiosztása
15:20 Divatbemutató
15:40 A táncosok bemutatója
16:00 Készíts búcsúkitűzőket!
16:30 Sportok: Táborozók vs. Táboroztatók
17:15 A filmesek bemutatói
19:15 Kiállításmegnyitó | Fotósok
20:00 Táncmulatság fényekkel és hangzavarral
22:15 Éjjeli focibajnokság | 10+

Harmadik turnus | Hetedik nap

Harmadik turnus | Hetedik nap
07:45-től Reggeli előtti és utáni pakolás
08:30–16:00 Hazautazás az egyénileg utazóknak
09:45–10:00 PT-s busz: gyülekező, becuccolás, utazás
16:00 Táborzárás

Büfében
Mezítláb
Lámpás
Festékes
+36 (1) 275 7576 | +36 (20) 933 5495 | +36 (20) 285 8377
info@peopleteam.hu
Iroda: H–1028 Budapest, Tárkony u. 76.
Tábor: H–6000 Kecskemét, Homokszem u. 3–5.