fbpx

Turnusaink hétnaposak, vasárnap kezdődnek és szombaton végződnek. A több hétre jelentkezőknek nem kell hazautazniuk. A váltónapokra is szervezünk eseményeket.

Itt közreadunk egy négyhetes forgatókönyvet. Elemek maradnak, megújulnak, cserélődnek, ám a PT-turnusok programfelépítése hasonló idén is. Délelőttönként a témacsomagokra épülő, délutánonként választható, illetve az egymással versengő tábori csapatoknak szóló programokat, esténként pedig az összes táborlakónak szervezett show- és vidámparkszerű eseményeket kínálunk.

Hétfőtől péntekig | Általános napirend

07:30–08:45 Ébresztő és reggeli
08:45–09:00 Korai hangoló
09:00–10:00 Témafoglalkozás
10:00–10:30 Szünet
10:30–11:30 Témafoglalkozás
11:30–12:00 Szünet
12:00–13:30 Témafoglalkozás
13:30–14:30 Ebéd
14:30–17:30 Választható programok
18:00–19:30 Vacsora
20:00–22:00 Esti program
22:00–22.30 Takarodó
22:00–23:00 Éjszakai plusz | 12+ | 13+ | 14+

Témafoglalkozások | Órabeosztás

08:45–09:00 Korai hangoló
09:00–10:00 Témafoglalkozás
10:00–10:30 Szünet
10:30–11:30 Témafoglalkozás
11:30–12:00 Szünet
12:00–13:30 Témafoglalkozás

A sportpályák, a trambulinok, a pingpongtermek, a konditerem, valamint a Hangár előtti főtérre kihelyezett játékok és sporteszközök állandóan rendelkezésre állnak. A számítógépek délutánonként fél 4-től használhatók.

Strandra, várost nézni, kirándulni, múzeumba vagy moziba is bármikor mehetnek a táborozók. Kéne egy jó számháború? Nyolc haverral kinéztetek egy mozit? Leopárdot akartok rajzolni a Vadasparkban? Kipróbálnátok a csúszdaparkot? Kerítsetek magatok mellé egy PT-mókust, és már indulhattok is!

Nem minden szerepel a leírásban. A bármikor és rendszeresen használható eszközök és létesítmények köré szerveződő programokat nem soroltuk fel. A szekciók témaeseményeit – amelyeken a témacsoportok vettek részt, nem pedig a teljes tábor – szintén nem tüntettük fel.

Válassz és kattints!

Lencsék
Hárman
Drukkerek
Büfékártyás
I. TURNUS | 1. nap

ELSŐ TÁBORI TURNUS | 1. NAP | VASÁRNAP
09:00 Az egyénileg utazók érkeznek
09:00 Hagyományőrző bemutatók és foglalkozások folyamatosan
09:30 Hol vagyok? | Idegenvezetés hangoskodással
10:00 Angoltesztek, beszélgetések angolul
10:00 Bajvívó magyarok
10:15 Hol vagyok? | Idegenvezetés hangoskodással
11:00 Szendvicsek egészen tábornyitóig – és még utána is
11:00 3D bemutatók és foglalkozások folyamatosan
11:15 Hol vagyok? | Idegenvezetés hangoskodással
13:15 Megérkeznek a PT-buszok Budapestről
15:00 Tábornyitó
15:20 Témamegbeszélések
16:00 Bajvívó magyarok
16:00 Mentenél életet? | A MESZK egészségügyi szakembereinek foglalkozásai
18:00 Vacsora – az első közös étkezés
20:00 „Az ismerősöm ismerősének az ismerőse” Show
21:45 Angoltesztek és eredmények
22:00 Szunyabunya vagy „Kérdezz, felelek!”

I. TURNUS | 2. nap

ELSŐ TÁBORI TURNUS | 2. NAP | HÉTFŐ
10:00 Történelmi fegyvernemek, építészet és hétköznapi tárgyak
11:45–15:00 A kézművesek sarka | Agyag és gipsz
12:00 A Kovács ikrek irodalmi workshopja (I)
14:30 A crossfit és a csapatod 12 színben
15:00 Történelmi fegyverbemutató és csapatverseny
15:00 A Kovács ikrek irodalmi workshopja (II)
15:30 A celebek provokatív világa | Találkozz, kérdezz, tudj!
18:00 Az Autisták Országos Szövetségének beharangozója
20:00 Ki vagyok én? Hol vagy te? | Show a focipályán
21:50 Tűzzsonglőrök
22:00 Érzékenyítő beszélgetés az autizmusról | Autisták Országos Szövetsége | 12+
22:15 A Kovács ikrek irodalmi workshopja (III)

I. TURNUS | 3. nap

ELSŐ TÁBORI TURNUS | 3. NAP | KEDD
10:00 Capoeirabemutató és -foglalkozás
11:45–15:00 A kézművesek sarka | Rongyok és szövetek
13:00–15:00 Üvegből használati tárgyak
09:00–18:00 Turkálóból menő ruhatárat!
11:00 Állati bemutató | Ragadozómadarak a világ minden tájáról
12:00–15:00 Csók István óriáskígyói
12:15 Állati bemutató | Ragadozómadarak a világ minden tájáról
13:00 Tchoukball
13:30 Állati bemutató | Ragadozómadarak a világ minden tájáról
14:30 Robbanás és nevetés? Lehetséges: energetikai bemutatósorozat
15:00 Capoeirabemutató és -verseny
20:00 Szaxofon, gitár, ütősök | Koncert
21:00 Mindenki megőrült! | Csapatshow
22:15 Legyél te is informatikus! | Telekom-előadás | 12+
22:15 Bármit kérdezhetsz! | Igazmondás gyertyafénynél | 13+

I. TURNUS | 4. nap

ELSŐ TÁBORI TURNUS | 4. NAP | SZERDA
12:00–18:00 A műhely – gyertyamerítés, papírmerítés, játszótér
10:30 Készítsünk napórát!
10:30 A kutya is ember? | Etológiai kisokos az ember legjobb barátjával (I)
11:45–15:00 A kézművesek sarka | Batikolás
14:00 Digi Music School & Studio | Zenekutatás és pontgyűjtés
14:30 Maradék nélkül | NÉBIH-foglalkozások vacsoráig
14:30 A kutya is ember? | Etológiai kisokos az ember legjobb barátjával (II)
14:30 Lábak és labdák | Freestyle
14:45 Strandjárat
15:00 Csapass a csapatoddal! | Zászlók, logók, transzparensek
15:00 Az újságírás tényleg elhamarkodott irodalom? | Beszélgetés
15:45 Strandjárat
16:00 Ki ugrik magasabbra? | Sportbemutatók
16:30 A kutya is ember? | Etológiai kisokos az ember legjobb barátjával (III)
20:00 Bűvészshow
20:40 Szolgáltatóház | Jóslás, házasságkötés, gyónás és még 17 választási lehetőség
21:45 Szökjünk el moziba!
22:00 Beszélgetés: Párkapcsolatok, szexualitás | 14+

I. TURNUS | 5. nap

ELSŐ TÁBORI TURNUS | 5. NAP | CSÜTÖRTÖK
11:00 Tóth Katinka etológus + 2 kutya | Ki háziasított kit?
11:00–13:15 Origamizás nem csupán a képzőművészeknek (I)
11:00–15:30 Napvizsgálat Nortonnal
11:45–15:00 A kézművesek sarka | Filc és nemez
13:00–15:00 Jász Attila író
14:30 Tóth Katinka etológus + 2 kutya | Ki háziasított kit? | Minden érdeklődőnek
15:00–16:30 Origamizás nem csupán a képzőművészeknek (II)
15:00 Jelvénykészítés
15:00 Gipszfestés
20:00 Koboldok városa
22:00 Dúla | Beszélgetés a nőiesség mérföldköveiről | 13+ lányoknak
22:30 Csillagászat Nortonnal

I. TURNUS | 6. nap

ELSŐ TÁBORI TURNUS | 6. NAP | PÉNTEK
10:30–12:00 Erdőgazdálkodás, vadgazdálkodás | Látogatás az arborétumban
11:45–15:00 A kézművesek sarka | Gipsz és színek
12:00 A kukták ünnepi díszebédje
13:00–15:00 Balogh Ádám író és a könyvek
14:00 Teqballbemutató
15:00–16:00 Csapatverseny a végső pontokért
16:00–16:30 Táncbemutató + A médiások filmbemutatói
17:00–18:00 Foci: Táborozók vs. Táboroztatók
19:15 Kiállításmegnyitó | Fotósok
21:30 Táncmulatság – A igazi DISCO nagyjai

22:15 Kukkants az ágyneműtartóba!
22:15 1 szó, 1 óra, 1 csapat | Pszichológiai útmutató | 14+

I. TURNUS | 7. nap

ELSŐ TÁBORI TURNUS | 7. NAP | SZOMBAT
07:45–09:00 Reggeli, előtte és utána pakolás
10:15–10:30 A csapatverseny eredményhirdetése
10:30–11:30 A tábori kupa átadása és ajándékosztás
12:00–14:00 Ebéd, szendvicsek
12:45–13:00 A PT-buszok indulása Budapestre
13:00–14:00 „Kivel költözzek össze, ha maradok?”
13:30 Hazautazás az egyénileg utazóknak
13:30 Strandjárat óránként
15:00 Legyél te is mókus! – Az érdeklődőknek a Hangár előtt
16:00 Agility | Mit művel 12 kutya az akadálypályán?
17:00 Játékok a Hangárban
20:00 Bátorságpróba | Filmvetítés
23:30 Miért nincsenek meg az ágyneműk?
00:00 Éjjeli őrség az igazán bátraknak

Fotótárlat
Kamerás
Fejfogós
Patakos
II. TURNUS | 1. nap

MÁSODIK TÁBORI TURNUS | 1. NAP | VASÁRNAP
09:00 Az egyénileg utazók érkeznek
09:00 Hagyományőrző bemutatók: középkori ételek, fűszerek, emberek
09:00–18:00 Hulladékból haláli cuccokat
09:00–18:00 CrafTEAM – Észbontó játékok a kincskereséstől a szabadulószobáig
09:30 Hol vagyok? | Idegenvezetés hangoskodással
10:00 Angoltesztek, beszélgetések angolul
10:10–18:00 Pillekő | Szoborépítés PET-ből, csodahabarcsból és festékből
10:15 Hol vagyok? | Idegenvezetés hangoskodással
11:00 Szendvicsek tábornyitóig – és még utána is
11:15 Hol vagyok? | Idegenvezetés hangoskodással
13:15 Megérkeznek a PT-buszok Budapestről
15:00 Tábornyitó
15:20 Témamegbeszélések
18:00 Vacsora – az első közös étkezés
20:00 Belendülünk | 12 csapat, 8 állomás, 4 kincsvadász
21:45 Angoltesztek és eredmények
22:00 Szundi, avagy „Kivel költözhetnék össze?”
22:15 Gyógytorna, ápolás, balesetek | 14+
22:15 Nem szeretnék válaszolni, kérdezz mást! | Pszichológiai útmutató | 14+

II. TURNUS | 2. nap

MÁSODIK TÁBORI TURNUS | 2. NAP | HÉTFŐ
10:00–15:00 Állatmenhelyek
11:45–15:00 A kézművesek sarka | Zsákok és szövetek
12:00 A Kovács ikrek irodalmi workshopja (I)
12:00–15:00 Csók István óriáskígyói
13:00–15:00 3 író, 3 vers, 3 könyv
15:00 A Kovács ikrek irodalmi workshopja (II)
15:00–17:00 Hajrá, csapatok!
20:00 Szín-csíny: CSAPATOSTULCSAPATÓS! | Mindenki mindenkivel
22:15 Csillagászat Nortonnal | 9+
22:15 A Kovács ikrek irodalmi workshopja (III)

II. TURNUS | 3. nap

MÁSODIK TÁBORI TURNUS | 3. NAP | KEDD
10:00 Capoeirabemutató és -foglalkozás
11:00 Állati jó bemutató | Az egértől a borzig | Kikkel lakunk?
11:45–15:00 A kézművesek sarka | Agyag és festék
12:15 Állati jó bemutató | Az egértől a borzig | Kikkel lakunk?
13:00–15:00 Mindenki vendégei: Totth Benedek író és Ágoston Alexandra | Vivandra Kiadó
13:30 Állati jó bemutató | Az egértől a borzig | Kikkel lakunk?
15:00 Látogatás a fotómúzeumban
15:00 Capoeirabemutató és -verseny
20:00 Lovagi torna
22:00 Dr. Zacher Gábor előadása a drogokról | 14+

II. TURNUS | 4. nap

MÁSODIK TÁBORI TURNUS | 4. NAP | SZERDA
07:00 Bandi zenés ébresztője
11:00 Tóth Katinka etológus + 2 kutya | Az eb is ember
11:45–15:00 A kézművesek sarka | Pólók és rajzok
12:30–15:00 Takács Nándor író
14:30 Tóth Katinka etológus + 2 kutya | Az eb is ember
16:00 Vízi ütközet a kosárlabdapályán (I)
15:00 Jelvénykészítés
16:00 Gipszfestés – Gipszkorszak
15:30 Röplabda | Focibajnokság | Pingpongversenyek
16:00 Vízi ütközet a kosárlabdapályán (II)
18:15 Az Autisták Országos Szövetségének beharangozója
20:00 Gyilkosság történt! Kutasd fel, kerítsd kézre a tettest!
22:00 Mi az autizmus? | Érzékenyítő előadás és beszélgetések | Autisták Országos Szövetsége | 12+
22:15 Csillagászat bárkinek Nortonnal
22:15 Éjszakai fényképezés, fényfestés
22:15 Éjszakai foci | 13+
22:15 Mihez fogsz konyítani? | Szakmakóstolgató | 14+

II. TURNUS | 5. nap

MÁSODIK TÁBORI TURNUS | 5. NAP | CSÜTÖRTÖK
10:30 Magyar Madártani Egyesület MME | Leg-madarak | Grecs Anita
11:45–15:00 A kézművesek sarka | Tűvel és cérnával
12:00 Floorball
13:00 Squash
13:00–15:00 Beszélgetések Kabai Lóránt íróval
14:00 Strandjárat
14:00 Digi Music School & Studio | Zenekutatás és pontgyűjtés
15:00 Poha-Rak – csapatverseny és show
15:00 Strandjárat
15:00 Teqballbemutató és -verseny a csapatoknak
15:30 Magyar Madártani Egyesület MME | Leg-madarak | Grecs Anita
16:00 Kütyüzés, jelvénykészítés, agyagfestés, textilmintázás
20:00 Az Animal Cannibals és a tábor mutánsainak egész estés őrülete
22:00 Legyél informatikus! | Telekom-előadás | 12+

II. TURNUS | 6. nap

MÁSODIK TÁBORI TURNUS | 6. NAP | PÉNTEK
08:15 Piaclátogatás a kuktáknak | Vadasparkos délelőtt a tudósoknak
11:00–13:00 Súlyok és emelés
11:45–15:00 A kézművesek sarka | Szövés és fonás
12:00 A kukták ünnepi díszebédje
14:30 Rakétaépítés
15:00 Csapatversenyek | A végső zászlóbontás
15:00 Oklevelek kiosztása
15:45 Miért jó vegánnak lenni?
15:30 A táncosok bemutatója
16:30 „A fele sem igaz” | Tábori kvízshow
16:30 Foci: Táborozók vs. Táboroztatók
17:15 A filmesek bemutatói
19:15 Kiállításmegnyitó | Fotósok
20:00 Színház: TÖRTFEHÉR | 1. előadás
21:00 Táncmulatság
22:00 Színház: TÖRTFEHÉR | 2. előadás
22:15 Éjjeli focibajnokság | 13+
22:15 Párkapcsolati összefüggések | Pszichológiai útmutatás | 14+

II. TURNUS | 7. nap

MÁSODIK TÁBORI TURNUS | 7. NAP | SZOMBAT
07:45–09:00 Reggeli, előtte és utána pakolás
10:15–10:30 A csapatverseny eredményhirdetése
10:30–11:30 A tábori kupa átadása és ajándékosztás
12:00 PEOPLE TEAM-ballagás | Akik visszajönnek, de már nem így
12:00–14:00 Ebéd, szendvicsek
12:45–13:00 A PT-buszok indulása Budapestre
13:00–14:00 „Kivel költözzek össze, ha maradok?”
13:30–16:00 Hazautazás az egyénileg utazóknak
15:00 Legyél te is mókus! – Az érdeklődőknek a Hangár előtt
15:00 Beugró | Show a Hangárban
15:00 Szombati batikolás – A sárga ház mögött
16:00 Kütyüzés és társasjátékok a Hangárban
20:00 Számháború
20:40 Alakítsd újra! | Csapatösszevonások
22:00 Vizsgáld meg a Holdat! | 10+

Sportos
Ötöklös
Maszkos
Somolygós
III. TURNUS | 1. nap

HARMADIK TÁBORI TURNUS | 1. NAP | VASÁRNAP
09:00 Az egyénileg utazók érkeznek
09:00 Hagyományőrző bemutatók és foglalkozások: eszközök fémből és fából
09:30 Hol vagyok? | Idegenvezetés hangoskodással
10:00 Angoltesztek, beszélgetések angolul
10:00 Bajvívó magyarok
10:00–18:00 Papírmerítés, játszótér
10:15 Hol vagyok? | Idegenvezetés hangoskodással
11:00 Szendvicsek egészen tábornyitóig – és még utána is
11:00 3D bemutatók és foglalkozások folyamatosan
11:15 Hol vagyok? | Idegenvezetés hangoskodással
13:15 Megérkeznek a PT-buszok Budapestről
15:10 Tábornyitó
15:20 Szekciógyűlések
16:00 Részegszemüveg? Kipróbálhatod! | A MESZK egészségügyi szakembereinek foglalkozásai
18:00 Vacsora – az első közös étkezés
20:00 Integrációs tábortalálkozó és Hejehuja Show
21:45 Angoltesztek és eredmények
22:00 Az első éjszaka itt, avagy „Nini, miért van még mindig nyitva a büfé?”

III. TURNUS | 2. nap

HARMADIK TÁBORI TURNUS | 2. NAP | HÉTFŐ
10:30 Napóra készítése Marton Gézával
11:00–13:15 Origamizás Király Gabriellával
11:45–15:00 A kézművesek sarka | Bábok és díszletek
12:00 A Kovács ikrek irodalmi workshopja (I)
12:00–15:00 Csók István óriáskígyói
14:30–16:30 Szatyorfestés
15:00 Csapatok: induló, zászló, plakát!
15:00 A Kovács ikrek irodalmi workshopja (II)
15:00–16:30 Kosárfonás
16:00 Délutáni sportok: foci, röplabda, kosárlabda, tollas, sakk és pingpong
20:00 Olimpikonok találkozója
22:00 Találd meg a Tévé Macit!
22:15 A Kovács ikrek irodalmi workshopja (III)

III. TURNUS | 3. nap

HARMADIK TÁBORI TURNUS | 3. NAP | KEDD
10:00 Capoeirabemutató és -foglalkozás
11:00 Mindent a madarakról | Grecs Anita újra velünk | MME
11:45–15:00 A kézművesek sarka | Gipsz és forma
14:30 UCCU Roma | Identitás | Varga Attila és Farkas Renáta foglalkozása
13:00–15:00 Beszélgetés a könyvekről | Rudolf Panka műfordító
14:30 Mindent a madarakról | Grecs Anita újra velünk | MME
15:00 Capoeirabemutató és -verseny
15:00 Oláh Gergő történetei
15:00 Mókás délután: Poha-Rak-versenyek, kosárlabda, futball, röplabda
15:30 Társasjáték-cunami | Össznépi Activity a Hangárban
16:30 Gipszfestés
20:00 Csillagok Show-ja | Totális este a tábor főterén
22:00 Legyél te is informatikus! | Biztonságtechnikai előadás | 12+

III. TURNUS | 4. nap

HARMADIK TÁBORI TURNUS | 4. NAP | SZERDA
08:00-10:00 A tudósok látogatása az arborétumban | KEFAG-idegenvezetéssel
10:30 Kiss Judit Ágnes költő és író workshopja
10:00–18:00 Ugrálóvárak és mászófal
11:45–15:00 A kézművesek sarka | Álarcok és jelmezek
14:30 Beszélgetés Kiss Judit Ágnessal
14:30 Íjászok, bemutató, célbalövés
14:30 A crossfit és a csapatod 12 színben
15:00 Dájmond Show | Tombola, egyszámjáték, kvíz
16:00 Csapatversenyek képzeletbeli állatokkal
16:30 Activity | Kitűzőgyártás
16:30 Kosárlabda- és röplabdabajnokság
20:00 Hattusa
22:15 Gyűlölet-bűncselekmények | A beszélgetések éjszakája | 14+

III. TURNUS | 5. nap

HARMADIK TÁBORI TURNUS | 5. NAP | CSÜTÖRTÖK
10:30 Színház és irodalom | Hidvégi Nóra beszélgetős foglalkozása
11:45–15:00 A kézművesek sarka | Batik és szatyor
14:30 Strand | Gyülekező a két ház között
15:00 Mindenki! | Összejövetel a Hangárban
15:00 Amerikai futball | Bemutató és gyakorlatok bordatörés nélkül
15:15 Számháború
18:00–22:00 Star Wars | Látogatók egy messzi-messzi galaxisból
18:00 Az Autisták Országos Szövetségének beharangozója
19:00 Nagyvadak és apróvadak | Ismeretterjesztés a sportpályák mögött
20:00 Szolgáltatóház
22:00 Érzékenyítő beszélgetés az autizmusról | Autisták Országos Szövetsége | 12+
21:15 Háborodottak | Spontánsólet 4 színésszel | 13+

III. TURNUS | 6. nap

HARMADIK TÁBORI TURNUS | 6. NAP | PÉNTEK
10:15 Hogyan együnk többet kevesebből?
11:45–15:00 A kézművesek sarka | Papír és forma
12:00 A kukták ünnepi díszebédje
14:00 Digi Music School & Studio | Zenekutatás és pontgyűjtés
15:00–16:00 Garaczi László író workshopja
15:00 Csapatversenyek 500 sárga gumikacsával
15:00 Oklevelek kiosztása
15:00 Délutáni pizzasütés a kuktákkal
15:20 Divatbemutató
15:40 A táncosok bemutatója
16:00 Készíts búcsúkitűzőket!
16:30 Sportok: Táborozók vs. Táboroztatók
16:30 Hol a kalapod? | Show-műsor
17:15 A filmesek bemutatói
19:15 Kiállításmegnyitó | Fotósok
20:00 Táncmulatság fényekkel és hangzavarral
22:15 Éjjeli focibajnokság | 10+

III. TURNUS | 7. nap

HARMADIK TÁBORI TURNUS | 7. NAP | SZOMBAT
07:45-től Reggeli előtti és utáni pakolás
10:15–10:30 A csapatverseny eredményhirdetése
10:30–11:30 A tábori kupa átadása és ajándékosztás
12:00–14:00 Ebéd, szendvicsek
12:45–13:00 A PT-buszok indulása Budapestre
13:30–16:00 Hazautazás az egyénileg utazóknak
13:45 Hogyan éljük túl az embert? | Jövőkutatók
15:00 Emlékszel a XIX. századra? | Történelmi okosító a Hangárban
15:00 Szombati üvegcsörgetés – Zsonglőrök a sárga ház mögött
16:00 Társasjátékok a Hangárban
20:00 Nagy PT-derby
20:40 Alakítsd újra! | Csapatösszevonások
22:00 Vizsgáld meg a Holdat! | 10+
22:15 Kinek a mije? | Vektorok a kerekebb hétköznapokhoz | 12+

Tömeges
Jelvények
Jelvénygép
Bajuszos
IV. TURNUS | 1. nap

Negyedik turnus | 1. NAP | VASÁRNAP
09:00 Az egyénileg utazók érkeznek
09:00 Hagyományőrző bemutatók és foglalkozások folyamatosan
09:30 Hol vagyok? | Idegenvezetés hangoskodással
10:00 Angoltesztek, beszélgetések angolul
10:00 Bajvívó magyarok
10:15 Hol vagyok? | Idegenvezetés hangoskodással
11:00 Szendvicsek egészen tábornyitóig – és még utána is
11:15 Hol vagyok? | Idegenvezetés hangoskodással
13:00–18:00 Tchoukball
13:00–18:00 A mesterséges intelligencia és te | Mindenkit érint | Workshop
13:30 Állati bemutató | Kisállatok
13:15 Megérkeznek a PT-buszok Budapestről
15:10 Tábornyitó
15:20 Szekciógyűlések
18:00 Vacsora – az első közös étkezés
20:00 Cirkuszi artisták és bohócok | Előadás
21:00 Csapatverbuváló és véletlenturmix
21:45 Angoltesztek és eredmények
22:00 Az első éjszaka itt, avagy „Nini, miért van még mindig nyitva a büfé?”
22:15 Mit gondolsz, hazudok? | Pszichológiai útmutató | 13+

IV. TURNUS | 2. nap

NEGYEDIK TÁBORI TURNUS | 2. NAP | HÉTFŐ
11:00–18:00 Praktikusat drótból, plasztikból, szemétből
11:45–15:00 A kézművesek sarka | Jelmezkanyarító
12:00–15:00 Csók István óriáskígyói
15:00 Csapatok: induló, zászló, toborzó!
15:00 Tchoukball
15:00 Capoeirabemutató és -verseny (I)
16:00 Délutáni sportok: foci, kosárlabda, strandröplabda, teqball
20:00 A fáraó átka | 5000 éves össztábori megbolondulás
22:00 Találd meg nyunyókádat!
22:15 Hogyan ne bántsd meg a szüleidet? | Pszichológiai útmutató | 12+

IV. TURNUS | 3. nap

NEGYEDIK TÁBORI TURNUS | 3. NAP | KEDD
10:00 Rögbi
10:00 Floorball
10:00 Squash
11:00 Mindent a madarakról | Grecs Anita újra velünk | MME
11:45–15:00 A kézművesek sarka | Fafaragás
14:30 Fehér a fehér? | Színekről és emberekről
13:00–15:00 Beszélgetés a könyvtárban | Rudolf Panka műfordító
14:30 Magyarország tollas énekesei | Grecs Anita | MME
15:00 Capoeirabemutató és -verseny (II)
15:00 Mókás délután: Hány pingponglabda van a szemed helyén?
15:30 Társasjáték-cunami | Össznépi szabadulószoba a Hangárban
16:30 Fadobozfestés
20:00 Nashi City | Brutality helyett | Főtér
22:00 Mi lehettem volna? | Előadások a pályaválasztásról | 13+

IV. TURNUS | 4. nap

NEGYEDIK TÁBORI TURNUS | 4. NAP | SZERDA
10:00 Vadaspark és arborétum
10:00–18:00 Kötelek, létrák, mászókák | Ügyességi nap
11:45–15:00 A kézművesek sarka | Gondos kezek
14:30 Beszélgetés a város tűoltóival
15:00 Ég a ház
15:00 Tombola, egyszámjáték, vetélkedő
16:00 Csapatversenyek pókokkal és sárkányokkal
16:30 Activity | Fonás
16:30 Kosárlabda- és röplabdabajnokság
17:00 Focibajnokság
20:00 Képzeletshow óriásbábokkal
22:15 Cyberbűnözés | 2 szakember, 2 előadás | 14+

IV. TURNUS | 5. nap

NEGYEDIK TÁBORI TURNUS | 5. NAP | CSÜTÖRTÖK
10:30 Színház és irodalom | Hidvégi Nóra beszélgetős foglalkozása
11:45–15:00 A kézművesek sarka | Batik és szatyor
14:00 Digi Music School & Studio | Zenekutatás és pontgyűjtés
14:30 Strand | Gyülekező a két ház között
15:00 Mindenki! | Összejövetel a Hangárban
15:15 Számháború
18:00–22:00 Star Wars | Látogatók egy messzi-messzi galaxisból
18:00 Az Autisták Országos Szövetségének beharangozója
19:00 Macskák és kutyák | Teofillal a sportpályák mögött
20:00 Szolgáltatóház
22:30 Színház: A TEMETŐ KÖNYVE | Főpróba
22:00 Érzékenyítő beszélgetés az autizmusról | Autisták Országos Szövetsége | 12+
22:30 Színház: A TEMETŐ KÖNYVE | 1. előadás

IV. TURNUS | 6. nap

NEGYEDIK TÁBORI TURNUS | 6. NAP | PÉNTEK
10:15 Mi készül a kondérban?
11:45–15:00 A kézművesek sarka | Papír és forma
12:00 A kukták ünnepi díszebédje
15:00–16:00 Garaczi László író workshopja
15:00 Eredményhirdetés helyett: megkétszereznétek a pontjaitokat?
15:00 Oklevélosztás
15:20 Divatbemutató a talált tárgyakból
15:40 A táncosok bemutatója
16:00 Készíts búcsúkitűzőket és tábori maszkokat!
16:15 Színház: A TEMETŐ KÖNYVE | 2. előadás
16:30 Sportok: Táborozók vs. Táboroztatók
17:15 A filmesek bemutatói
19:15 Kiállításmegnyitó | Fotósok
20:00 Színház: A TEMETŐ KÖNYVE | 3. előadás
20:00 Rock & Roll | Villanykörte a hangfalban
22:00 Színház: A TEMETŐ KÖNYVE | 4. előadás
22:15 Éjjeli focibajnokság | 12+
22:15 Az utolsó csillagászat meglepetésekkel és ajándékokkal | 10+
22:15 Hogyan vertem át a tanáraimat? | Élménybeszámolók a gyerekkorból | 13+

IV. TURNUS | 7. nap

NEGYEDIK TÁBORI TURNUS | 7. NAP | SZOMBAT
07:45-től Reggeli előtti és utáni pakolás
10:15–10:30 A csapatverseny eredményhirdetése
10:30–11:30 A tábori kupa átadása és ajándékosztás
12:00–14:00 Ebéd, szendvicsek
12:45–13:00 A PT-buszok indulása Budapestre
13:30–16:00 Hazautazás az egyénileg utazóknak
16:00–20:00 A 4. turnus és a PT-tábor zárása, pakolás, táborbontás

Büfében
Mezítláb
Lámpás
Festékes